Tym razem jest to seminarium dla młodych ludzi, którzy brali udział w projektach poświęconych grom teatralnym rozgrywanym na żywo, czyli tak zwanym LARP-om. Tworzą oni nieformalną, międzynarodową sieć miłośników LARP- ów. Na seminarium są również uczestnicy treningów
i wymian młodzieży, którzy chcą do tej grupy dołączyć. Podczas seminarium wspólnie tworzyli scenariusze gier teatralnych, recenzowali je i odgrywali. Tematyka gier była związana z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawności, zagadnień interkulturowości i szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Najlepsze materiały zostaną wydane w formie ogólnodostępnej publikacji. Koordynatorem projektu był Andrzej Smyk.
W seminarium wzięli udział młodzi ludzie z Bułgarii, Czech, Cypru, Rumunii i Węgier. Polskę reprezentują przedstawiciele ZCW i innych, zaprzyjaźnionych organizacji. W grupie były też osoby z mniejszymi szansami.
Seminarium rozpoczęło się 25 sierpnia, a zakończyło 2 września. Uczestnicy oprócz pracy przy scenariuszach, mają okazję - tradycyjnie już - zwiedzić Zamość i Roztocze, poznać historię i tradycje regionu oraz spotkać się z przedstawicielami lokalnych społeczności.
Napisz komentarz
Komentarze