Głównymi celami projektu było:
Podniesienie kwalifikacji kadry z zakresu pedagogiki specjalnej w oparciu o nowoczesne europejskie metody.
Podniesienie kompetencji z języka angielskiego wśród kadry dydaktycznej i niedydaktycznej.
Wyposażenie kadry szkolnej w europejskie nowoczesne narzędzie TIK i dostosowanie ich do pracy z uczniem z niepełnosprawnościami.
Rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów z niepełnosprawnościami w oparciu o historyczne i kulturowe korzenie polsko–węgierskiej przyjaźni.
W trakcie trwania projektu udało się nam zrealizować następujące działania:
Grupowa mobilność uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu do Instytutu Konduktywnej Pedagogiki i Reaktywnej Terapii Grupowej im. Andrása Pető w Budapeszcie dla 10 uczniów oraz 10 opiekunów w dniach 20 – 24.05.2024r.
Szkolenia kadry szkolnej dla łącznej liczby 20 uczestników:
Szkolenie „Specjalne potrzeby i edukacja włączająca” - EduFuture w Helsinkach (Finlandia) – 4 nauczycieli w dniach 05 - 09.05.2024r.
Szkolenie z języka angielskiego dla kadry szkolnej - Executive Training Institute na Malcie - 10 uczestników w tym 8 nauczycieli i 2 pracowników administracyjnych w dwóch terminach: 04-17.02.2024r. (5 uczestników) i 01-12.07.2024r. (5 uczestników)
Szkolenie „Narzędzia TIK w nauczaniu” - Executive Training Institute na Malcie - 6 nauczycieli w terminie 01-12.07.2024r.
Dzięki udziałowi w projekcie zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły nabyli nowe kompetencje, nawiązali międzynarodowe znajomości, mieli okazję przełamać indywidualne bariery w zakresie posługiwania się językiem obcym oraz odwiedzili wiele ciekawych miejsc, co na długo zostanie w ich wspomnieniach.
Napisz komentarz
Komentarze