Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 09:33
Przeczytaj!
Reklama

CHCIAŁA ZAINWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE. STRACIŁA PONAD 38 TYS. ZŁ

Mieszkanka Zamościa chciała zainwestować oszczędności na giełdzie. Za namową rzekomego konsultanta pobrała aplikację do zdalnej obsługi komputera. Oszuści szybko to wykorzystali i wyprowadzili z jej konta bankowego ponad 38 tys. zł. Bądźmy ostrożni wykonując internetowe transakcje i nie pozwólmy, aby naszym kosztem bogacili się oszuści.
CHCIAŁA ZAINWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE. STRACIŁA PONAD 38 TYS. ZŁ
  •  

    Wczoraj 72-letnia mieszkanka Zamościa powiadomiła policjantów, że została oszukana i straciła wszystkie oszczędności. Wyjaśniła, że zainteresowała ją reklama o możliwości inwestowania na giełdzie. Pod koniec listopada przekazała swój numer telefonu i jeszcze tego samego dnia zadzwoniła do niej kobieta rzekomo z firmy inwestycyjnej. Wyjaśniła 72-latce, w jaki sposób może szybko zarobić duże pieniądze. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji była konieczność wpłaty 1000 złotych oraz instalacja odpowiedniego programu. Pokrzywdzona instruowana przez kobietę zainstalowała i uruchomiła program, jak się okazało do zdalnej obsługi pulpitu. Później za pośrednictwem bankowości mobilnej weszła na swój rachunek i wykonała przelew na wskazane przez kobietę konto. W sprawie inwestycji dzwonił do niej także mężczyzna – przedstawiał możliwości zarobienia dużych pieniędzy. 72-latka cierpliwie czekała na zyski z rozpoczętej inwestycji. Po kilku dniach otrzymała ze swojego banku smsa z informacją, że z jej konta wykonano dwa przelewy. Zdziwiona wiadomością poszła do banku wyjaśnić sytuację i dowiedzieć się co stało się z jej pieniędzmi. W placówce dowiedziała się, że ktoś wypłacił wszystkie zgromadzone na jej koncie oszczędności. 72-latka straciła ponad 38 tysięcy złotych.     

Apelujemy o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Chrońmy nasze oszczędności i nie instalujmy dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza, jeśli wymaga tego rzekomy doradca, czy analityk inwestycyjny. Chrońmy także nasze loginy i hasła do kont bankowych oraz kart płatniczych. Jeśli nie znamy zasad funkcjonowania giełdowych inwestycji, lepiej nie korzystajmy z tego typu formy zarobku. Oszuści wykorzystują niewiedzę osób, podszywając się pod prawdziwych analityków obiecują łatwy i szybki zysk. Jednak w konsekwencji osoby pokrzywdzone tracą oszczędności.  

źródło: policja

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama