O miano najlepszego strzelca WOT walczyły reprezentacje trzynastu brygad OT, które rywalizowały w następujących konkurencjach: strzelecki tor przeszkód; marsz terenowy na orientację według mapy na dystansie 10 km; odnajdywanie i pomiar odległości do celów; strzelanie precyzyjne na celność i skupienie na długich dystansach do tarcz standardowych oraz z wykorzystaniem krzyża celowniczego, w czasie do 3 minut.
Zawody były pierwszymi tego typu organizowanymi przez WOT. Od tej pory o miano najlepszego strzelca wyborowego i przechodni puchar rywalizować będą każdego roku zespoły wystawiane przez wszystkie brygady OT.
Szkolenie strzelców wyborowych WOT jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji, wykorzystywany jest w tym potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych
z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.
Stanowiska strzelców wyborowych występują w każdej sekcji lekkiej piechoty, jest ich dwóch (starszy strzelec wyborowy i strzelec wyborowy). To „oczy i uszy” zespołu. Prowadzą działania rozpoznawcze i odpowiadają za ubezpieczenie sekcji. To oni są mistrzami maskowania i kamuflażu. Potrafią ogniem precyzyjnym wyeliminować z walki ważne cele przeciwnika. Współdziałają z artylerią w zakresie naprowadzania ognia i oceny skutków jej użycia.
Klasyfikacja końcowa I Zawodów Strzelców Wyborowych WOT:
Najlepszy strzelec wyborowy WOT: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej;
Indywidualnie:
1 miejsce: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej;
2 miejsce: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej;
3 miejsce: 4 Warmińsko – Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Zespołowo:
1 miejsce: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
2 miejsce: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej;
3 miejsce: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej;
Puchar przechodni zdobył zespół: 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Napisz komentarz
Komentarze