Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 02:22
Przeczytaj!
Reklama

Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsena

Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl spotkań o otwartej formule, które odbywają się od wtorku do piątku w wybranych obiektach Muzeum. Mile widziani są wszyscy Ci, którzy chcą się zapoznać z historycznymi ciekawostkami i twórczo spędzić wolny czas.
Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsena

Zasady uczestnictwa:

  • zajęcia trwają od wtorku do piątku (około 60 min.)
  • rozpoczynają się o godz. 11.00
  • obowiązują zapisy
  • zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected] lub tel. 606 845 759
  • wstęp na zajęcie płatny – 3,00 zł.

 

Harmonogram:

1. Wtorek – 30.01 (Pawilon pod Kurtyną) - Skąd się wzięły czołgi?

Skąd się wzięły czołgi i kto pierwszy użył ich w boju? Jak wyglądały ich najciekawsze konstrukcje? W ramach recyklingu tworzyw sztucznych wykonamy czołg – zabawkę.

Zajęcia prowadzone w oparciu o stałą wystawę Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Prowadzący: Andrzej Maziarz

 

2. Środa – 31.01 (Arsenał) – Świat Zmysłów

W świat fizyki przeniesie nas interaktywna wystawa „Świat Zmysłów”. Odkryjemy na niej najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy dr Maciejem Kluzą.

Prowadzący: dr Maciej Kluza

Otwarcie wystawy – wstęp wolny

 

3. Czwartek – 01.02 (Pawilon pod Kurtyną) - O naszej niepodległości

Jak odradzało się Państwo Polskie pod koniec I wojny światowej, gdzie walczyli wtedy Polacy i jakiego sprzętu używali? Zajęcia prowadzone w oparciu o stałą wystawę Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w.  Kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

 

4. Piątek – 02.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Od grodów po bunkry

Jak zmieniały się fortyfikacje w Polsce od wczesnego średniowiecza po II wojnę światową. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Prowadzący: Andrzej Maziarz

 

5. Wtorek – 06.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Skąd się wzięły samoloty?

Kiedy i dlaczego ludzie zaczęli latać? Jak wyglądały pierwsze samoloty i kiedy po raz pierwszy użyto ich boju? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na zajęciach zorganizowanych z okazji przypadającego w tym roku 100-lecie lotnictwa wojskowego w Polsce. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Prowadzący: Andrzej Maziarz

 

6. Środa – 07.02 (Arsenał) – Świat Zmysłów

W świat fizyki przeniesie nas interaktywna wystawa „Świat Zmysłów”. Odkryjemy na niej najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zajęcia adresowane są do odbiorców w rożnym wieku.

Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

 

7. Czwartek – 08.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Słonie, konie i niedźwiedzie – zwierzęta w wojsku

Zwierzęta od zawsze towarzyszyły ludziom na wojnach. Zarówno te duże np. słonie jak i te mniejsze np. gołębie. Po mimo rozwoju techniki zwierzęta w wojsku można spotkać i dziś.

Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Prowadzący: Andrzej Maziarz

 

8. Piątek – 09.02 (Arsenał) - Kolorowo w trudnych czasach – Armia Polska XVI  i XVII wieku  w malarstwie

Na zajęciach poznamy m.in postać Zygmunta III Wazy - króla artysty. Dzięki tzw. Rolce sztokholmskiej zobaczymy jak wyglądało wojsko w jego czasach. Zajęcia prowadzone w oparciu o czasową wystawę Piechota Polska XVI – XIX wieku. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama