Gra realizowana była na terenie starego miasta w Zamościu. Obejmowała pięć punktów kontrolnych, gdzie na uczestników gry czekali rekonstruktorzy z GRH „Grenadiere” pod kierownictwem Piotra Krukowskiego. W role Heleny i Bolesława Boguckich wcieli się: Dominika Lipska i Tomasz Banach z Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. W Muzeum Zamojskim na uczestników oczekiwał dr Jacek Feduszka. Trasa gry przebiegała następująco: 1. Akademia Zamojska – budynek związany z II wizytą Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1920 r. 2. Rynek Wielki – IV wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1922 r. 3. ul. Staszica 4 – I wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1901 r. 4. „Dom Centralny” - II wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1920 r. 5. Przedpole Bastionu II – obrona Zamościa w 1920 r.
W grze uczestniczyło pięć szkół:
- I Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
- Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
- Liceum Ogólnokształcące nr III im. C.K. Norwida w Zamościu
- Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych
- ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu „Ekonomik”
Drużyny rywalizowały ze sobą nawzajem starając się zdobyć jak najwięcej punktów i zmieścić się w limicie czasowym wyznaczonym na 2,5 h. Grupy poruszały się po mieście przy pomocy mapy. Po zdaniu przez dowódców drużyn kart gry, podliczono punkty i ogłoszono wyniki:
- I miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr III im. C.K. Norwida w Zamościu, z ilością 34 punktów.
- II miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, z ilością 33 punktów.
- III miejsce zajął ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu „Ekonomik”, z ilością 32 punktów.
- Wyróżnienia otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych.
Gra miejska „Myśląc Ojczyzna” jest częścią projektu "Józef Piłsudski i Zamość" realizowanego w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski.
Napisz komentarz
Komentarze