W Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ukazały się uchwały Rady Miasta Zamość dotyczące zmiany nazw ulic kojarzących się z komunizmem lub innym systemem totalitarnym. Zmiany wymusiła ustawa tzw. dekomunizacyjna, która zakazuje propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej
Mariana Buczka została zmieniona na Rodziny Kowerskich, gen. Grzegorza Korczyńskiego na Świętego Brata Alberta, Kapitana Leszczowa na Leszczową, Małgorzaty Fornalskiej na Franciszka Fornalskiego, Armii Ludowej na Generała Franciszka Kleeberga, Zygmunta Berlinga na Małą, Janka Krasickiego na Generała Stanisława Maczka.
W związku ze zmianą nazw ulic ich mieszkańcy powinni powiadomić:
- Urząd Skarbowy w Zamościu (osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej),
- Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą),
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych (osoby pobierające świadczenia),
- banki,
- KRS (osoby prawne),
- dostawców mediów,
- operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej,
- dostawców internetu, telewizji kablowej itp.
Dodatkowo mieszkańcy powinni przekazać zaktualizowane dane podmiotom, z którymi mają zawarte umowy i obowiązek taki z umów tych wynika. O zmianie nazwy ulicy powinno się także powiadomić pracodawcę oraz sądy i inne organy, przed którymi toczą się postępowania, w których mieszkaniec jest stroną (uczestnikiem).
W związku z dokonaną zmianą nazw ulic, Prezydent Miasta Zamość zwraca się z prośbą do mieszkańców, przedsiębiorców, zarządców budynków położonych przy ulicach objętych zmianami o uaktualnienie tablic z numerami porządkowymi o nową nazwę ulicy (numery porządkowe pozostają bez zmian).
Źródło: www.zamosc.pl
Napisz komentarz
Komentarze