Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 18:11
Przeczytaj!
Reklama

Nowa jakość leczenia w Zamościu

Dobra wiadomość dla pacjentów onkologicznych z Zamojszczyzny. Przy szpitalu im. Jana Pawła II zostało otworzone Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED.
Kliknij aby odtworzyć

Wreszcie chorzy z naszego regionu mają dostęp do kompleksowego leczenia onkologicznego bez konieczności wyjazdu do Lublina czy dalej. Zamość to miasto, które na tle innych polskich miast przoduje w zachorowalności na raka, natomiast możliwości leczenia, jak do tej pory, były tutaj znacznie utrudnione. Na terenie szpitala funkcjonuje oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej, ale do kompleksowego leczenia chorób nowotworowych brakowało radioterapii. Po dziesięcioletnich staraniach udało się w końcu zrealizować inwestycję, której efektem jest funkcjonujące od 1 marca centrum o najwyższych standardach leczenia.

Budowa Ośrodka rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, a zakończyła w grudniu 2015. Budynek posiada ponad 6,5 tysiąca m2 powierzchni użytkowej. Wartość inwestycji to 80 mln zł, ale wzrośnie ona do 90 mln ze względu na zakup nowego sprzętu.

Prezes Nu-Med Grupa podkreśla, że Centrum jest zbudowane w nieco innej formule niż klasyczny szpital. Założeniem inwestorów było to, żeby pacjent czuł się w ośrodku jak w hotelu, a nie w szpitalu. Zdaniem prezesa udało się zgromadzić bardzo fachową kadrę medyczną, ale istotą podjętej działalności jest to, że razem ze szpitalem nowo powstałe centrum jest pewnego rodzaju całością.

Pacjenci oprócz nowoczesnego wyposażenia mają do dyspozycji wyspecjalizowany personel lekarzy, pielęgniarek, fizyków, techników i psychologów.

Oddział zamojskiego ośrodka został wyposażony w 44 łóżka. Jest to 18 sal (od 2 do 4 osobowych), sala wzmożonego nadzoru, izolatka. Pokoje pacjentów są zaopatrzone w węzeł sanitarny, telewizor, aneks kuchenny z lodówką, szafki do przechowywania rzeczy. Dla chorych i ich rodzin jest przygotowany pokój do spotkań rodzinnych, w którym można pooglądać telewizję, poczytać, napić się herbaty z najbliższymi.

Placówka przyjęła już ponad 60 pacjentów, miesięcznie może leczyć ich około 150.

Oprócz prowadzonego leczenia szpitalnego w ośrodku jest prowadzone leczenie w trybie ambulatoryjnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama