Zapisy o instytucji zameldowania wynikające z ewidencji ludności nie mogą być podstawą warunkującą nabycie praw w zakresie abonamentu. Regulacje kwestii abonamentu preferencyjnego określone w § 4 zapisane w uchwale, Rada Miasta posługuje się zamiennie pojęciami „mieszkańca” i „osoby zameldowanej” oraz „najemcy lokalu użytkowego” i „najemcy lokalu użytkowego będącego własnością miasta” – wskazane pojęcia nie są pojęciami tożsamymi i nie mogą być używane zamiennie. Uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania jest aktem prawa miejscowego a więc uchwały podejmowane przez organy samorządowe muszą zawierać sformułowania jasne, wyczerpujące, uniemożliwiające stosowanie niedopuszczalnego, sprzecznego z prawem luzu interpretacyjnego. Regulacja uchwały powinna zapewniać ten sam poziom praw i obowiązków dla adresatów znajdujących się w identycznej sytuacji.
Podczas konferencji podniesiony został także temat braku możliwości pozyskania środków zewnętrznych, m. in. w ramach dofinansowania dróg z wieloletniego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019.
Ponadto Klub Radnych PiS Rady Miasta Zamość zaprosił mieszkańców Zamojszczyzny i turystów na otwarcie wystawy pt. „Józef Piłsudski. Dziadek”, która odbyła się 2 maja br. na Rynku Solnym Starego Miasta Zamość. W trakcie konferencji Poseł Zawiślak odniósł się do sytuacji panującej w mieście Zamość. Przedstawił także swoje inicjatywy na rzecz rozwoju miasta i regionu, mi.in. interwencję w sprawie odtworzenia Biura Obsługi Klienta PGE Obrót S. A. w Hrubieszowie.
Kto zapłaci za parkowanie?
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie zawiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Zamość.
- 05.05.2017 21:29 (aktualizacja 01.10.2023 02:27)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze