Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Zamość na lata 2017 – 2023 będzie dokumentem wskazującym m.in. obszar planowany do objęcia procesami związanymi z rewitalizacją oraz zadania, które powinny zostać zrealizowane w ramach rewitalizacji.
Na spotkanie zaproszono przedstawicieli przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, zarządów osiedli, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz wszystkich mieszkańców.
Rewitalizacja to przywrócenie do życia, ożywienie, zatem wyprowadzenie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych z zastosowaniem powiązanych wzajemnie przedsięwzięć obejmujących kwestie społeczne, gospodarcze, przestrzenno- funkcjonalne, techniczne oraz środowiskowe, integrujące na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki w celu podniesienia jakości życia mieszkańców tych rejonów. Warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia procesu rewitalizacji jest czynny udział mieszkańców w działaniach rewitalizacyjnych podejmowanych przez Miasto.
W czasie spotkań z mieszkańcami specjalista z zakresu rewitalizacji przedstawił zasady przeprowadzania działań rewitalizacyjnych oraz korzyści płynące z realizacji takich przedsięwzięć. Spotkania te były również doskonałą okazją do wskazania przez mieszkańców zadań, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach rewitalizacji.
Spotkanie odbyło się 15 lutego w siedzibie Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze