W projekcie bierze udział 30 osób z Bułgarii, Rumunii, Litwy, Czech i Polski. Spotkali się oni, aby dyskutować o obecnej sytuacji w Europie. Poruszają takie tematy jak aktywne obywatelstwo, szanse jakie daje przynależność do wspólnoty, europejska różnorodność kulturowa i jej poszanowanie. Podczas omawiania tych tematów trenerzy stosują metody edukacji poza formalnej.
Tego typu trening daje szanse na pogłębienie wiedzy, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, podnosi pewność siebie w sytuacji publicznych wystąpień oraz doskonali znajomość angielskiego, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się w tym języku. Uczestnicy uczą się również bezkonfliktowo dyskutować na trudne tematy. Wszystkie te umiejętności są przydatne życiowo i z pewnością zwiększą w przyszłości szanse uczestników projektu na rynku pracy.
Ważnym elementem i jednym z głównych celów tego typu przedsięwzięć jest walka ze stereotypami.
Trwający 7 dni projekt realizowany jest w zakresie europejskiego programu Erasmus+ w ramach akcji kluczowej 1, która umożliwia młodym ludziom spotkania w celu omówienia interesujących ich tematów.
Napisz komentarz
Komentarze