- Szpital obejmuje opieką medyczną około 380 tysięcy mieszkańców północy regionu,
w tym Białej Podlaskiej. Pacjenci mogą tu liczyć na specjalistyczne świadczenia
20. oddziałów, a dla nieuleczalnie chorych i wymagających opieki paliatywnej powstał innowacyjny Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital” - mówi Dariusz Stefaniuk wicemarszałek województwa lubelskiego podkreślając, że ośrodek został w całości sfinansowany z własnych funduszy wypracowanych przez szpital.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z siedmiu szpitali
w regionie, których właścicielem jest samorząd województwa. I jest jedynym, który
od lat notuje dodatni wynik finansowy.
- Także w tym roku, po sprawozdaniu z minionych siedmiu miesięcy, mogę powiedzieć, że jesteśmy na plusie i mamy zysk ponad 700 tysięcy złotych - przyznaje Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
Dyrektor, pytany o receptę na sukces wymienia trzy rzeczy: kadrę, finanse i inwestycje oparte na nowych technologiach medycznych.
- Szpital zatrudnia 1400 ludzi, notuje dodatni wynik finansowy i inwestuje w rozwój - dodaje wicemarszałek Stefaniuk, zwracając uwagę na kolejną dużą inwestycję, jaką jest pawilon bialskiej onkologii. Będzie to satelitarny ośrodek dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
W roku 2018 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zdobył tytuł Symbolu Nowoczesnych Usług Medycznych oraz został liderem 15. jubileuszowej edycji rankingu „Bezpieczny Szpital 2018”, organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita". Bialska placówka zajęła pierwsze miejsce w Polsce, powtarzając swój sukces z 2012 roku.
Remigiusz Małecki
Rzecznik Prasowy
Kancelaria Marszałka Województwa Lubelskiego
==================================================================
„Środa z Ambasadorem” - cykl spotkań, organizowanych w formie otwartych konferencji prasowych, przybliżających mieszkańcom regionu wybitne postaci, instytucje i przedsiębiorstwa nagrodzone prestiżowym tytułem „Ambasador Województwa Lubelskiego”. W dotychczasowych 20. edycjach taki tytuł otrzymało 61. „Ambasadorów”. W poprzednich spotkaniach naszego cyklu zaprezentowali się: Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie (Ambasador WL z 2005 r.), Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (Ambasador WL z 2000 r.), Stadnina Koni Janów Podlaski (Ambasador WL z 2000 r.), Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy z Puław (Ambasador WL z 2015 r.), Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy z Puław (Ambasador WL z 2008 r.), ojciec dr Filip Buczyński – założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (Ambasador WL z 2008 r.).
Napisz komentarz
Komentarze