Współpraca jest odpowiedzią na apel do pracodawców wystosowany przez Premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego i Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. Chodzi o dostosowanie kształcenia do potrzeb nowoczesnej gospodarki i odbudowę szkolnictwa branżowego. Tylko w branży kolejowej w związku ze zjawiskiem luki pokoleniowej, w 2020 roku będzie potrzeba 18 tys. maszynistów i wielu innych specjalistów.
– Poszukujemy maszynistów, toromistrzów, rewidentów taboru i automatyków urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dlatego zdecydowaliśmy wspierać kształcenie branżowe, żeby jak najwięcej młodych ludzi było przygotowanych do zawodów kolejowych. Cieszę się, że wynikiem współpracy będzie utworzenie klas kolejowych – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.
Spółka PKP LHS ukierunkowana jest na promocję adresowaną do młodych ludzi podejmujących decyzję o wyborze swojej przyszłej ścieżki zawodowej. W ramach Grupy PKP przygotowała film promujący szkolnictwo branżowe, który pokazuje, że warto swoją przyszłość wiązać z koleją, że może być szansą na udaną karierę i realizację pasji. Link do spotu reklamowego Grupy PKP:
https://www.youtube.com/watch?v=oW4ufI4SqX0
PKP LHS zatrudnia blisko 1300 osób. W ramach umowy współpracy z uczelniami i szkołami ponadpodstawowymi w 2017 r., wielu uczniów i studentów miało możliwość skorzystania z praktyk
i staży zawodowych.
Napisz komentarz
Komentarze