Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie na ul. Św. Piątka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Polonez wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z samochodem marki Volkswagen, którym kierował mieszkaniec gminy Zamość. Mieszkaniec Zamościa, który kierował polonezem oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko mundurowi ustalili jego miejsce pobytu. Kiedy policjanci rozpytywali go na temat zdarzenia wyczuli od niego silną woń alkoholu. Dlatego też od mężczyzny pobrano krew do badań retrospektywnych. Został osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Kolejne zdarzenie drogowe spowodowane przez pijanego kierowcę zakończyło się hospitalizacją dla trzech pasażerów. Do zdarzenia doszło w Łabuniach w sobotę tuż po północy. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Komarów jadąc pojazdem marki Audi stracił nad nim panowanie i zjechał do przydrożnego rowu. Audi dachowało. W samochodzie było troje pasażerów, którzy z obrażeniami ciała karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca audi w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policjanci zbadali jego trzeźwość - w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Teraz kierowcy tych zdarzeń drogowych za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed Sądem.
Policja apeluje! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Swoim nierozważnym postępowaniem i ignorowaniem prawa może doprowadzić do tego, że ktoś straci zdrowie, a nawet życie na drodze. Reagujmy jeżeli widzimy, że kierowca po alkoholu wsiada za kierownicę. Powiadamiajmy o tym odpowiednie służby, sami też nie wsiadajmy do samochodu z kierowcą na "podwójnym gazie". Nasza właściwa reakcja może uratować komuś życie.
Napisz komentarz
Komentarze